BRAŇO FITNESS TRÉNER

Branislav Martanovi─Ź - Fitness tr├ęner Bratislava

─îo je diagnostika FMS ?

Diagnostika FMS┬áalebo inak Functional Movement Screen┬áje pomerne jednoduch├í, ale ve─żmi ├║─Źinn├í komplexn├í diagnostika pohybu, ktor├í dok├í┼że prezradi┼ą, v┬áakej kond├şci├ş s├║ jednotliv├ę ─Źasti v├í┼ího svalov├ęho apar├ítu. Odhal├ş oslaben├ę a skr├íten├ę svaly, disbalancie, zn├ş┼żen├║ mobilitu a in├ę slabiny, ktor├ę by mohli vies┼ą po─Źas tr├ęningu k bolesti ─Źi zraneniu. FMS diagnostikou nemeriam v├Żkon, ale zis┼ąujem kvalitu pohybu.┬á Ak po─Źas diagnostiky objav├şm ak├Żko─żvek probl├ęm, dok├í┼żem ho pomocou ┼ípeci├ílnych kompenza─Źn├Żch cvi─Źen├ş r├Żchlo odstr├íni┼ą.

Z├íkladom diagnostiky FMS je test pozost├ívaj├║ci zo 7. ┼ítandardizovan├Żch cvikov, ktor├ę s├║ hodnoten├ę bodmi v ┼ík├íle 0-3. Pln├Ż po─Źet bodov z├şskate za bezchybne vykonan├Ż cvik, 2 body za cvik vykonan├Ż s odch├Żlkami a 1 bod za nezvl├ídnut├Ż cvik. Ak po─Źas testu poc├ştite boles┼ą, nez├şskate ┼żiadny bod. Jednotliv├ę cviky s├║ zameran├ę na test mobility, stability a preverenie z├íkladn├Żch pohybov├Żch stereotypov.

Diagnostika FMS je vhodn├í pre za─Źiato─Źn├şkov, stredne pokro─Źil├Żch ┼íportovcov, ale aj pokro─Źil├Żch a vrcholov├Żch ┼íportovcov.

Čo všetko testujeme pri diagnostike FMS?

Diagnostika FMS pozost├íva z t├Żchto 7 cvikov:┬á

Deep squat / Hlbok├Ż drep

Deep squat alebo hlbok├Ż drep je cvik, pri ktorom testujem pohyblivos┼ą doln├Żch kon─Źat├şn, k─║bov, ─Źlenkov, celkov├║ stabilitu trupu a postur├ílnu stabilitu.

Hurdle step / V├Żkrok

Hurdle step alebo v├Żkrok je simul├íciou v├Żkroku cez prek├í┼żku. Testujem n├şm mechaniku ch├┤dze, kroku a stabilitu na jednej nohe.

Inline lunge / V├Żpad

Inline lunge alebo v├Żpad d├íva preh─żad o funkcii, mobilite a stabilite ─żavej aj pravej strany tela pri zapojen├ş bedrov├Żch k─║bov, kolien, ─Źlenkov a chodidiel. Spo─żahlivo odhal├ş disproporcie na oboch stran├ích.

Shoulder mobility / Pohyblivos┼ą ramien

Shoulder mobility alebo pohyblivos┼ą ramien je zameran├í na diagnostiku pohyblivosti oboch ramien, hrudnej chrbtice, lopatiek a hrudn├ęho ko┼ía. S├║─Źas┼ąou cviku je aj Clearing test bolestivosti poukazuj├║ci na Impingement syndr├│m.

Active straight leg raise / Akt├şvne zdvihnutie nohy

Active straight leg raise alebo akt├şvne zdvihnutie nohy, testuje extenziu spodnej nohy v rovnakom ─Źase ako flexiu hornej nohy. To vy┼żaduje schopnos┼ą stabilizova┼ą panvu ako aj driekov├║ chrbticu.

Trunk stability push up / K─żuk

Trunk stability push up alebo k─żuk je pohybov├Ż vzorec, ktor├ęho cie─żom je pou┼żi┼ą pohyb horn├Żch kon─Źat├şn pre stabiliza─Źn├Ż vzor trupu. Clearing testom extenzie chrbtice zis┼ąujem, ─Źi sa objav├ş boles┼ą.

Rotary stability / Rota─Źn├í stabiliz├ícia

Rotary stability alebo rota─Źn├í stabiliz├ícia kontroluje stabilitu trupu, ramien a panvy po─Źas pohybu horn├Żch a doln├Żch kon─Źat├şn. Clearing testom zis┼ąujem bolestivos┼ą v jednotliv├Żch ─Źastiach.

─îo je v├Żsledkom diagnostiky FMS?

V├Żsledok diagnostiky FMS ve─ża napovie o va┼íich pohybov├Żch stereotypoch. Ak na konci testu z├şskate menej ako 14 bodov, je ve─żmi pravdepodobn├ę, ┼że po─Źas be┼żn├Żch denn├Żch a ┼íportov├Żch aktiv├şt d├┤jde k┬á pre┼ąa┼żeniu v├í┼ího pohybov├ęho apar├ítu, d├┤sledkom ─Źoho je n├ísledn├í ├║nava, strata sily a bolestivos┼ą. V najhor┼íom pr├şpade m├┤┼że pr├şs┼ą a┼ż ku zraneniu s dlhodob├Żm lie─Źen├şm. A to ur─Źite nechcete.┬á

Je preto nevyhnutn├ę odstr├íni┼ą chybn├ę pohybov├ę n├ívyky sk├┤r ako za─Źnete s akt├şvnym fitness tr├ęningom.┬á R├íd v├ím zostav├şm kompenza─Źn├Ż tr├ęning na mieru┬ázameran├Ż na odstr├ínenie pohybov├Żch disbalanci├ş. Po jeho absolvovan├ş sa bez ob├ív m├┤┼żeme pusti┼ą do realiz├ície osobn├ęho fitness tr├ęningu.┬á

V pr├şpade, ┼że v r├ímci diagnostiky FMS dosiahnete maxim├ílny po─Źet 21 bodov, m├┤┼żete by┼ą spokojn├ş, ┼że je v├í┼í pohybov├Ż syst├ęm v rovnov├íhe a riziko zranenia je minim├ílne.┬á

Dbajte na prevenciu ├║razov a nechajte sa v─Źas otestova┼ą!┬á

Branislav Martanovi─Ź - Fitness tr├ęner Bratislava

DiAgnostika FMS - cenn├şk

Diagnostika FMS

49
90
Jednorázovo
  • Kompletn├í diagnostika

FMS, lekcie, stravovac├ş pl├ín

219.9
169
90
Jednorázovo
  • Kompletn├í diagnostika
  • N├ívod ako za─Źa┼ą cvi─Źi┼ą
  • 3x60 min. ├║vodn├ę lekcie cvi─Źenia -20%
  • Stravovac├ş pl├ín na mieru -40%

Moje certifikáty

Chcem diagnostiku pohybov├ęho syst├ęmu FMS

OSOBNÉ TRÉNINGY

Na osobn├Żch tr├ęningoch sa spolu nau─Ź├şme spr├ívnu techniku cvi─Źenia, spr├ívne kombin├ície cvikov. Zameriame sa na partie ktor├ę v├ís tr├ípia.

Diagnostika FMS

V mojej ponuke n├íjdete aj diagnostiku FMS, ktor├í je┬á zameran├í najm├Ą na mobilitu a zdravie pohybov├ęho apar├ítu.

ONLINE PROGRAMY

V mojej ponuke n├íjdete aj online tr├ęningov├ę programy zameran├ę najm├Ą na mobilitu a zdravie pohybov├ęho apar├ítu.

Stravovacie plány

Spr├ívny jed├ílni─Źek je z├íkladom ├║spechu a zdrav├ęho tela. Pokia─ż nevie┼í, ako si zostavi┼ą vyv├í┼żen├Ż jed├ílni─Źek, pom├┤┼żem ti.

Pom├íham klientom splni┼ą si sen o dokonalej postave tak, aby mali z tr├ęningov rados┼ą. V mojej ponuke n├íjdete slu┼żby, ktor├ę pom├┤┼żu v├ím aj v├í┼ímu telu ÔÇô osobn├ę fitness tr├ęningy na mieru, diagnostika FMS, online fitness programy ─Źi stravovac├ş pl├ín na mieru.

─îo cvi─Źen├şm so mnou z├şskate? Efekt├şvne tr├ęningy pod doh─żadom odborn├ęho tr├ęnera ­čĆő­čĆ╝Spr├ívne cvi─Źenie na mieru a bez zranen├ş ­čĺ¬. To v┼íetko vo vlastnej telocvi─Źni, so zameran├şm na v├í┼í individu├ílny progres.┬á┬áSpolo─Źne sa nau─Ź├şme spr├ívnu techniku cvi─Źenia, spr├ívne kombin├ície cvikov ­čĄŞ a zameriame sa na partie ktor├ę v├ís tr├ípia.

Made by &

M├íte z├íujem zmeni┼ą svoj ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl?

Pošlite mi WhatsApp správu,

alebo mi nap├ş┼íte

M├íte z├íujem zmeni┼ą svoj ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl?

Pošlite mi WhatsApp správu,

alebo mi nap├ş┼íte

M├íte z├íujem zmeni┼ą svoj ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl?

Pošlite mi WhatsApp správu,

alebo mi nap├ş┼íte

M├íte z├íujem zmeni┼ą svoj ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl?

Pošlite mi WhatsApp správu,

alebo mi nap├ş┼íte

T├íto webov├í str├ínka pou┼ż├şva s├║bory cookies.